avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate Anairame.,

Activitate Anairame.,

si daca totusi este acasa,individul,ea clar ca o sa bata la usa civilazt caci cheie nu are ca i lea sustras pe toate,vine cu noi si cu un lacatus,si ea sparge usa cu el inauntru caci nu vrea sa deschida si el poate va cere o cheie ea mai e obligata sai dea daca numai vrea sa locuiasca impreuna,si are la ea pregatita si confirmarea de inregistrare la judecatorie,o poate obliga cineva sai mai dea o cheie de la noua incuietoare?eu intreb ptrca el este un tip f agresiv,si nu va dori sa plece decit dupa evacuarea definitiva din locuinta?
Multumesc,o idee buna,respect
Multumesc,catre cine face cererea de evacuare catre judecatorie?si ce trebuie sa prezinte?caci nu are decit doar buletinul ei, si o copie de buletin a individului,restul actelor de proprietate sunt in garsoniera unde ea nu poate intra caci nu are cheie si el nu deschide usa
Buna seara cu respect,am o intrebare.Ce pasi trebuie urmati ptr procedura de anulare a Ci?Fiica mea in urma unui concubinaj toxic de aproximativ 4 ani cu un anume individ,acesta a reusit so pacaleasca sai faca mutatie in garsoniera proprietate personala a ei,desi cu aproximatie acum 2 ani si certurile dintre ei au degenarat in rau aceasta ia facut ordin de protectie,pe care la incalcat si ptr care atunci a facut inchisoare credca 1 an sau reimpacat dar certurile au continuat,acum a depus din nou un ordin de protectie impotriva lui ptrca ea in acest moment locuieste la mine caci ia furat cheile de la garsoniera telefonul laptopul si converseaza pe toate retelele in numele ei,el nu vrea sa paraseasca garsoniera pe motiv ca are mutatie dar e clar ca in asemenea caz de violenta nu se poate locui impreuna,au doar o camera,Ce pasi trebuie urmati ptr anularea cartii de identitate?Multumesc.Cu respect,astept un raspuns.