avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1431 soluții astăzi
Forum Activitate LIH

Activitate LIH

Adeverinta vechime in caz de fuziune. Adeverinta trebuie sa cuprinda si perioada inaintea fuzionarii ? Mentionez ca nu s-a facut alt contract de munca.
Răspuns la discuția Contracte comerciale
Multumesc!
Răspuns la discuția Contracte comerciale
Imi cer scuze nu m-am exprimat eu clar. E vorba de contributii/impozit catre stat.
Răspuns la discuția Contracte comerciale
Multumesc mult! Oare ma puteti ajuta cu taxele aferente acestor tipuri de contracte?
Buna ziua, Va sa-mi spuneti care este diferenta intre contract de colaborare intre un PFA si o societate, contract de agent adica contract de intermediere si un contract de comision.
Răspuns la discuția Telemunca
Da, urmeaza.
Răspuns la discuția Telemunca
Problema este ca nu isi fac treaba unii, nu predau rapoartele. Angajatorul a decis sa organizeze altfel activitatea. Multumesc!
Discuție Telemunca
Buna ziua. As dori sa pun o intrebare legata de activitatea unui agent de vanzari. Avand in vedere ca nu se mai deplaseaza la clienti, angajatorul doreste sa ii ceara predarea masinii. Cum o poate face? In acelasi timp au act aditional de telemunca dar angajatorul a organizat in asa fel activitatea ca se doreste prezenta agentilor la birou. Cum se realizeaza acest lucru daca unii nu vor sa semneze actul aditional de modificare din cim cu telemunca in cim fara? Multumesc!