avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1236 soluții astăzi
Forum Activitate Kalistro

Activitate Kalistro

Multumesc frumos

Avocat Neagu Elena a scris:

Puteți divorța și fără martor.

Pentru ca e indoielnic ca un avocat sa iti spuna sa fabrici un martor mincinos cand vine vb de juramant nimeni aproape numai vrea sa faca asta ca martor. D-voastra a-ti vrut sa ajutati sau doar erati ironic? In fine rog frumos daca cineva i-mi poate da un raspuns fara a fi ironic. Multumesc

SCA IONESCU & NOVAC a scris:

Pai dacă ați discutat deja cu un avocat de ce va îndoiți de concluziile lui?

Buna ziua, la mine e simplu nu avem copii nu avem nimic de impartit el are viata lui eu pe a mea (el fiind cetatean strain locuind in tara lui) avem fiecare dintre noi parteneri doar ca e cazul sa divortez si mi s-a precizat ca am nevoie de martor care sa spuna ca ne-a vazut impreuna si ca apoi nu mai stam de multi ani impreuna, este vreo lege in care eu daca vreau sa divortez fara sa impartim nimic si nici un copil la mijloc sa fiu obligata sa pun martor? Si daca il tot pun sa si minta? Pt ca defapt nu am martor care sa il fi vazut vreodata pe el deoarece ne-am casatorit la o intelegere si cam atat iar eu nu dau de el asa ca va fi in lipsa lui pe mine ma incurca martoru si avocata a zis ca fara martor nu ma poate divorta exista in romania asa ceva? Vreo lege care nu o stiu desi am citit unde trebuie martori plus ca a zis divortu e foarte usor si rapid dar martoru trebuie, multumesc anticipat.