avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate GabiB

Activitate GabiB

Am obtinut Euro 2 pe masina ... au iesti gaze de euro 2...!
Va multumesc si va urez sarbatori fericite :)
Unul dintre cele 2 acte normative este tabelul de pe buerro-homel.de???
Ideea este ca daca dumneavoastra ati reusit ... vreau sa ma inarmez si eu cu aceleasi hartii si din pacate eu sunt cam incepator in lucrurile acestea pe langa asta nici nu vorbesc germana ...!
Este foarte adevarat ce spuneti dumneavoastra dar sincer sa fiu toate traducerile si legalizarile ma costa cam 150 de euro, tinand cont ca am un salar de aprox 500 de euro mi se merita... decat sa platesc 1000 de euro taxa de poluare mai bine o bag pe euro 2 (daca reusesc) si cu tot cu actele necesare ajung cam la 600-650 de euro... fara sa iau in calcul taxa pt RAR si inmatricularea masinii...alti bani alta distractie...!
Tocmai azi discutam cu prietenul meu de la RAR si mi-a spus ca se poate doar daca am factura de montare a catalizatorului care eu nu mai am de unde sa fac rost de ea...
Am sa vad ce pot rezolva...!
Va multumesc...
Tocmai azi discutam cu prietenul meu de la RAR si mi-a spus ca se poate doar daca am factura de montare a catalizatorului care eu nu mai am de unde sa fac rost de ea...
Am sa vad ce pot rezolva...!
Va multumesc...
Imi cer scuze ca postez acest mesaj asa tarziu si sper ca domnul Rusu sa imi dea si mie un sfat:
masina mea e din 1993, in brif am SCHADSTOFFARM EURO 2, la casuta 2.1 am 0708 iar la casuta 14.1 am 0425
rugamintea mea este... cum sa procedez... deoarece am un prieten ce lucreaza la RAR Maramures (unde locuiesc) care dupa verificarea seriei de motor mi-a spus ca este EURO 1 ceea ce inseamna 900 Euro ...
Va rog foarte mult sa imi spuneti cum pot sa procedez...!
Va multumesc