avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Activitate Calin codrea

Activitate Calin codrea



Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca nu a iesit nimic la drugtest, nu o sa va iasa nici la sange, posibil insa in urina.

Asta ar fi problema, întrebarea este următoarea pot face contestație pentru recoltarea unor noi probe? Și as putea sa dau În judecata agentul care mi a impus sa merg la probele biologice drugtestul fiind negativ ?
Contestație privind rezultatul probelor biologice la sange și urina.
Bună seara în primul rand numele meu este Calin și am o nelămurire acum 1 săptămâna am avut un accident m am băgat cu mașina într un copac nimeni n a fost răniți s a soldat doar cu pagube materiale însă, politia m a dus la secție mi a făcut drugtestul ieșind negativ iar apoi m au dus la recoltarea de probe biologice la sange și urina pe motiv ca ( eu consum de alea ce nu ies la testul lor) țin sa precizez ca eu eram la munca în ziua aia și nu mi permit sa consum nici un fel de drog la locul de munca la spital mi au zis ca sunt ok, s ar putea și cu siguranță sa mi iasa pozitiv la sange sau urina deoarece înainte cu 1 2 sau 3 zile nu mai țin minte exact fumasem ciocolata și marijuana în 2 zile diferite, prostia mea atunci e ca n am anunțat o pe avocata din cauza socului nu mi am dat seama ca defapt ei trebuia sa mi dea drumul după ce drug testu a dat negativ iar ei n au făcut asta, mi am jurat mie ca nu mai pun gura pe asa ceva, însă acum vine întrebarea dacă la probele biologice îmi iasă pozitiv și eu nu mai consum nimic pot face contestație pentru recoltarea unor noi probe ? Sunt foarte speriat deoarece am nevoie de permis prin asta îmi câștig pâinea și am înțeles ca a întrat legea noua cea cu 10 ani anulare de permis, însă aici sunt mai multe criterii de ex parera mea dacă eu nu sunt consumator și merg la ub party iar cnv îmi pune ceva în băutură eu consum fără a ști și peste 2 zile fac accident iar analizele ies pozitiv care ar fi situația... va rog aștept ub răspuns concret sunt pur și simplu terorizat plus ca mai am un proces pe rol și nu vreau sa afecteze cu un dosar penal...