avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 909 soluții astăzi
Forum Activitate Ebai

Activitate Ebai

Asa am făcut, iar politia mi-a răspuns în scris sa ma adresez instituției emitente. M-am adresat și IML ului în scris, cu răspunsul poliției si mi-au răspuns și ei că politia este singura în măsură să îmi pună la dispoziție raportul.
Ce fac acum? Ambele instituții au răspuns în scris să mă adresez celeilalte.
Mă puteți ajuta cu o lege/articol pe care sa o/ îl menționez intr-o nouă cerere către poliție? As vrea acum sa atașez și răspunsul iml ului.

Va mulțumesc

POPA GHEORGHE a scris:

Politia v-a trimis si politia a primit raportul IML. De la politie puteti primi informatii.
Faceti o cerere scrisa catre insp. sef IJP si solicitati informatii in scris, eventual o copie dupa raportul IML.


Buna ziua. În urma retragerii permisului auto din motive medicale, am fost trimis de la politie către iml.

IML ul m-a trimis la medicul neurolog (indicat de ei, care mi-a dat acceptul) și la o comisie la spitalul de psihiatrie(boala mea nu are treaba cu psihiatria, doar ca acolo se făcea comisia, care mi-a dat și ea acceptul).

Am primit răspuns acum de la politie caci conform evaluării iml , rămân tot inapt de a conduce. (Nu știu de ce)

Raportul medical nu mi-a fost pus la dispoziție. Poliția zice sa ma adresez iml ului și iml ul, politiei (deoarece ea m-a trimis la iml, nu am făcut eu cerere)

Cum pot intra în posesia raportului medical ? Cine este obligat sa mi-l pună la dispoziție? Exista vreo lege în sensul acesta.?

Multumesc