avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Activitate florinmirea397@gmail.com

Activitate florinmirea397@gmail.com

Că am avut în trecut o restanța de 90 zile ?
Chiar daca am depășit acea perioada și în momentul de față sunt la zi.
Am fost astăzi la un broker care mi-a făcut o interogare la birou de credit și figurez cu întârzieri la plata ratelor
Am mai avut în trecut 2 credite de nevoi personale pe care le am achitat și figurez cu ele închise.
La creditul ipotecar figurez cu o raportare din partea băncii OTP Bank de 90 zile anul trecut în martie sa întâmplat să întârzii
După cumpărare bănci OTP de către Banca Transilvania
Cei de la banca Transilvania mă pot executa chiar daca eu sunt la zi cu plata ratelor?


gi-jane2 a scris:

Dacă sunteți la zi, pt ce sa va execute silit?

Buna ziua!
Am un credit ipotecar de 5 ani pe o durată de 30 ani
In urma cu aproximativ 2 ani am avut o raportare de 90 de zile la biroul de credit,la momentul respectiv am vorbit cu cei de la OTP Bank și am făcut un angajament de plata, am platit conform discuțiilor telefonice. Am trecut peste acea perioada și acum sunt la zi cu plata ratelor.
Întrebarea este dacă după preluarea bănci OTP Bank de către Banca Transilvania observa că am avut întârziere la plata ratelor mai mari de 90 de zile. asta sa întâmplat o singura data. Poate reveni la acea situație și să mă execute silit pentru întârzieri la plata ratelor din trecut chiar daca eu sunt la zi de aproximativ un an.