avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1830 soluții astăzi
Forum Activitate Masculu1963@gmail.com

Activitate Masculu1963@gmail.com

Care dinte ei fetei mele din prima căsătorie o băieților ei din prima căsătorie. VĂ MULȚUMESC FRUMOS O ZI BUNĂ

Masculu1963@gmail.com a scris:

Pai fata mea după prima căsătorie dacă mor io ea poate să vină să ceară drepturile nu

gi-jane2 a scris:

Puteți face testament, doar ca copiii sunt mostenitori rezervatari, adica vor mosteni ceva chiar împotriva voinței voastre.
Puteti sa lăsați dreptul de uzufruct sotiei și nuda proprietate copilului, asta înseamnă că soția va locui pana la deces în casa și apoi va rămâne fiului.



Pai fata mea după prima căsătorie dacă mor io ea poate să vină să ceară drepturile nu

gi-jane2 a scris:

Puteți face testament, doar ca copiii sunt mostenitori rezervatari, adica vor mosteni ceva chiar împotriva voinței voastre.
Puteti sa lăsați dreptul de uzufruct sotiei și nuda proprietate copilului, asta înseamnă că soția va locui pana la deces în casa și apoi va rămâne fiului.

Bună seara am și eu o întrebare. Cum pot face testament între soți fără a beneficia copii nici ai mei nici ai ei .Menționez că eu am o fată din prima căsnicie iar ea are 2 băieți din prima căsnicie în cazul că moare unul dintre noi sa beneficieze celalalt Vă mulțumesc o seara frumoasă