avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Activitate Delia-Alexandra

Activitate Delia-Alexandra

Bună ziua,
Menționez ca angajatorul a trecut în contract o alta suma de bani și nu ce am stabilit la interviu. Mi s-a comunicat sa ma prezint la munca în data de 15.07.2024 la unul dintre birourile firmei dar fără sa mi se dea contractul de munca comunicandu-mi-se ca o sa mi se aducă a doua zi. In data de 16.07.2024 m-am prezentat la munca și după 4 ore de munca primesc contractul de munca în care era trecut alt salariu și data de 16.07.2024 ca și prima zi de munca. Am sunat pe șef și i-am explicat situația și mi s-a răspuns ca nu mai are ce sa facă ca e făcut contractul și sa vorbesc cu contabila.O sun pe contabila care îmi vorbește foarte urat. În urma convorbirii cu aceasta eu am refuzat sa mai semnez contractul de munca și mi s-a spus sa merg acasă. Analizele de la medicina muncii le-am plătit eu fără sa mi se dea banii pe ele.Azi mi s-a comunicat ca o sa se anuleze contractul de munca și au vrut sa ma plătească pt zilele de munca dar eu am refuzat sa fiu plătită. Le-am spus ca banii sa ii dea colegei care mi-a făcut trainingul având în vedere ca mi s-a spus de către contabila ca nu știu sa fac nimic dar am pretenții.
Se poate anula un contract de munca în cazul în care nu este semnat de mine? Cum o sa apar eu la Itm în cazul acesta?Este posibil sa apar cu o zi de munca?