avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Activitate mihai981

Activitate mihai981



gi-jane2 a scris:

Daca doriti musai raspunsul unui avocat, mergeti la biroul unui avocat, platiti o consultatie, mergeti cu angajamentul de plata etc.
Aici sunteti pe un forum unde va poate raspunde oricine respecta regulametul de postare. Raspunsurile nu reprezinta consultanta juridica.
daca voia sa faceti puscarie, va facea plangere de prima data. E de preferat sa platiti, acel inscris constituie titlu executoriu si va poate executa silit.



Ah! Imi cer scuze am avut vaga impresie ca ma aflu pe un forum unde avocatii raspund nu oricine.
Doresc raspuns din partea unor avocati daca se poate. Multumesc!
Buna ziua, sunt angajat al unei firme de vanzari si mi-am insusit suma de 45.000 ron din incasari, nu am dat chitanta pur si simplu incasarile nu au mai ajuns la firma, am recunoscut fapta ( fapta trecuta in angajamentul de plata este furt si delapidare ) iar impreuna cu angajatorul am semnat un angajament de plata care l-am legalizat la notar. In curs de doi ani trebuie sa restitui toata suma, am cazut de acord sa platesc suma de 1900 ron lunar pana la acoperirea sumei de 45.000 ron. Nu stiu daca voi putea lunar sa platesc suma de 1900 ron. Am poprire pe conturi de la banci si ifn-uri, am pensie alimentara de platit, chirie, mancare, utilitati. Sufar de depresie pentru care i-au tratament medicamentos de 10 ani deja. Intrebarea mea este urmatoarea, angajatorul a legalizat acest angajament de plata ca sa ma oblige sa recunosc fapta urmand sa ma denunte la autoritati? Voi face inchisoare? sunt la prima abatere nu am antecedente penale... Multumesc anticipat!