avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1560 soluții astăzi
Forum Activitate Meryone

Activitate Meryone

Buna ziua! Am o fetita de 2 ani si 7 luni ea este trecuta pe numele meu dar este recunoscuta de tata,noi nu suntem casatoriti nu am domiciliul la el dar eu si fetia locuim cu el la parintii lui, insa problema este ca el nu si a dorit.o cand am ramas insarcinata si nu astiut de niciun control si am stat la parintii mei pana a facut 7 luni iar apou am fost deacord sa ne stam toti ca incepuse sa prinda drag de fata dar in timp a facut o obsesie lt aceasta si el o spala o ingrijeste desii crede ca nimeni nu o face bine, el doarme cu ea.. eu muncesc 3 sau 4 zile pe saptamana iar el nu are nicio ocupatie, in zilele mele libere doar ne certam si este foarte agresiv verbal chiar si in prezenta acesteia. Nu pot lua nicio decizie in privinta fetei nici macar sa merg in vizita la parintii mei sau la magazin si daca fac asta fara ca el sa fie deacord devine foarte irascibil, la munca imi da mereu mesaje jignitoare si imi spune sa nu ma mai intorc incat sa nu ma mai pot concentra asupra jobului… sunt terminata psihic, plang mereu dar stiu ca asta nu este rezolvarea.. eu imi doresc sa plec la parintii mei cu fetita iar acesta nu imi da copilul mai rau de atat imi spune sa plec tot timpul si ma ameninta ca imi va face rau daca incerc sa iau fata si sa plec.. cum sa procedez cum sa fac, as fi vrut sa plec cu fata cand nu este el acasa dar imi este teama de el.. va rog ajuti ma cu un raspuns, va multumesc!