avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Activitate Alexu STR

Activitate Alexu STR

Dacă anunț la dgaspc ce as putea revolva?

Alexu STR a scris:

Dacă părinți ei au fost deacord, plus că aceștia o fac cur...a și în toate felurile posibile știind ca ea are o trauma din trecut unde a fost violata de alta persoana iar eu încerc sa ii fiu aproape de ce sunt tot eu vinovat?


gi-jane2 a scris:

ce relatia ar putea avea un major cu o minora fara discernamant?

Orice act sexual comis de o persoană adultă cu un minor care nu a împlinit 16 ani se va considera viol şi se va pedepsi cu închisoarea de la 7 la 12 ani şi cu interzicerea exercitării unor drepturi


În mod corect și parintii ar trebui sa răspundă penal pt ca au permis asa ceva.
Mergi și du copilul acasa.
Anunță la dgaspc daca acasă e abuzata.



Dacă părinți ei au fost deacord, plus că aceștia o fac cur...a și în toate felurile posibile știind ca ea are o trauma din trecut unde a fost violata de alta persoana iar eu încerc sa ii fiu aproape de ce sunt tot eu vinovat?


gi-jane2 a scris:

ce relatia ar putea avea un major cu o minora fara discernamant?

Orice act sexual comis de o persoană adultă cu un minor care nu a împlinit 16 ani se va considera viol şi se va pedepsi cu închisoarea de la 7 la 12 ani şi cu interzicerea exercitării unor drepturi


În mod corect și parintii ar trebui sa răspundă penal pt ca au permis asa ceva.
Mergi și du copilul acasa.
Anunță la dgaspc daca acasă e abuzata.

Eu nu am violat, ci doar avem o relație.

Dapix a scris:

Sunt șanse mari acum să ajungeți la pușcărie pentru viol.
Potrivit legii, sunteți VIOLATOR de minori.
Legea nu le permite părinților, să-și dea fetele minore prin acord, spre a fi violate de majori.

Fata a avut parte de un viol înainte de a ma cunoaște pe mine, ea în prezent trăiește o trauma și de câteva luni ii sunt aproape pentru a trece mai ușor, părinți o neglijează frați ei la fel, eu ce pot face din a o scoate din situația asta?


Dapix a scris:

Sunt șanse mari acum să ajungeți la pușcărie pentru viol.
Potrivit legii, sunteți VIOLATOR de minori.

Bună ziua am o problema de câteva luni am o relație cu o fata de 14 ani, eu având 24 părinți ei au fost deacord cu mine, m-am mutat la ea acasă și de curând am venit în vacanta la ai mei, iar acum părinți ei [tatăl] când a sunat a început sa o facă în toate felurile [înjure, injoseasca] la telefon, fetei ii este frica sa mai mergem acasă, cum pot rezolva aceasta situație??