avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Activitate nina98

Activitate nina98

Buna seara!
Vreau sa divortez de sotul meu. Suntem impreuna de 3 ani si avem impreuna o fetita de 2 ani si jumatate. Ca sa va descriu cat se poate de scurt personalitatea sotului… este foarte agresiv reactioneaza urat la orice stimul fie el cat de mic care se iveste in calea lui, pe mine ma agreseaza fizic si verbal daca nu fac exact cum este pe placul lui si nu ma complac in sclavagism, verbal chiar la lucruri de genul “ai uitat sa imi pui apa in sticla nu beau apa din cauza ta si ma deshidratez si mor”, pe fetita aproape ca nu o baga in seama desi se da parintele perfect… ma rog e greu sa vorbesc pe scurt pentru ca e foarte complex. Sincer cred ca este nebun de internat la ospiciu si nu exagerez. Inainte de nunta am primit de la parintii mei suma de 40.000 de euro prin vanzarea unui apartament pe care i-a mancat aproape in totalitate el. Eu am ciugulit din banii respectivi doar pentru mancare si cele necesare copilului cand nu am avut pentru ca atunci cand am ramas gravida cu el eram in ultimul an la facultate complicat cu angajatul etc deci am stat pe banii lui o perioada. Intreabarea mea este…. Are vreo sansa sa imi ia copilul? Asta e primul lucru care ma preocupa. Este mai inteligent ca mine, are muuult mai multe relatii si pile… si bani. El are in apartament pe numele lui dobandit inainte de casatorie de la bunicii lui pe care i-a batut. Am vazut cu ochii mei cum a umilit si agresat 2 batrani de 70 de ani care l-au crescut. In al doilea rand cum pot sa dovedesc ca e nebun? A luat pastile de la psihiatru de buna voie chiar el a vrut, s-a plimbat prin toate spitalele sa ii descopere cineva boala inchipuita… si in al treilea rand pot sa smulg ceva din casnicia asta nenorocita? Imi iubesc copilul din tot sufletul si am un salariu minim mizer de medic veterinar intr-un oras mic uitat de lume. Sincer in momentul de fata stau doar pentru a supravietui pentru ca fara sprijinul lui financiar nu as putea sa ii ofer copilului ce ii trebuie si m-ar durea prea mult insa ma impinge prea mult forta ca fetita mea extraordinara traieste clipe de groaza in care nebunul o loveste pe mama ei si ea tipa sa nu o mai faca. E horror…