avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate Cosmin Oprescu

Activitate Cosmin Oprescu

Răspuns la discuția abuz de incredere
nu e nimic in neregula problema este k nu vreau sa ma mai judec pt k stiu k am sanse mult mai mici decat el sa castig.si ma mai judec 2 3 ani mai platesc avocati drumuri in judetul in care se desfsoara procesul si poate imi cere si daune materiale in cazul in care pierd pt k i-am tinut masina atata timp.de asta am zis sa facem paguba pe jumatate pt k eu sunt convins k el si-a luat banii de la ala dar vrea sa mai scoata ceva.si oricum instanta mai mult k sigur ii va inapoia masina si ma va pune pe mine sa ma indrept impotriva celui care mi-a vandut-o si sansele sunt 0 sa recuperez ceva pt k tot ce are ala e un apartament in care sta nevastasa si copiii si o datorie de 15 miliarde si banuiesc vreo cativa ani de inchisoare.asa ca am ales varianta cea mai buna pana la urma am gresit k nu am facut acte si gresala se plateste dar makr sa reduc pierderea.
buna ziua!am si eu o problema,am cumparat de la un prieten un autoturism in valoare de 6800 euro.acest prieten la randul lui luase autoturismul de la alt prieten pe care eu nu-l cunosteam,a fost un fel de intermediar.mi-a adus autoturismul cu toate 3 cheile carte asigurare revizie,i-am dat banii dar nu am facut nici o chitanta de mana nimic urmand ca actele sa le fac cu proprietaru masinii.peste o saptamana am vrut sa fac actele si l-am sunat pe prietenul acesta care nu a mai raspuns la telefon,ulterior am aflat ca este dat in urmarire generala pentru frauda de 15 miliarde de lei vechi.am facut rost de numarul proprietarului masinii si m-am dus la el sa facem actele.a zis sa vin a doua zi k nu are timp iar a doua zi cand am venit a venit cu politia de la furturi auto si a zis ca i s-a furat masina.aia nu au crezut pt k aveam toate cheile si cartea toate actele masinii.la sectie si-a schimbat pozitia a dat declaratia cum ca ia dat masina unui prieten care vroia sa o cumpere el si nu ia dat banii pe ea prietenul ala si a constatat k a vandut-o cuiva.mentionez k nici el nu a facut nici un act cu prietenul caruia ii daduse masina care era una si acceasi persoana cu prietenul meu care imi vanduse masina.in momentul in care am cumparat masina au fost 3 martori care au dat declaratie la politie k au fost de fatza si am platit masina si unul din ei a declarat k a fost si cand s-au numarat 6800 de euro.eu i-am propus proprietarului sa impartim paguba ori sa-mi dea jumate si ii dau masina ori ii dau jumate si imi lasa masina,lucru pe care se pare k nu-l vrea,dupa mi-a propus sa-i dau 5000 de euro si sa pastrez masina ceea ce nu accept eu pt k am platit acea masina,si el poate chiar si-a luat banii de la prieten dar cand a auzit k e urmarit a zis sa-si mai scoata ceva. vreau sa va intreb daca se admite proba cu martori pt ca stiu k la un act cu valoare mai mare de 250 de lei nu se admite,si daca am vreo sans sa castig procesul neavand nici un act decat posesia masini cu toate actele ei si toate cheile si pe cei trei martori.va multumesc!