avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Activitate Bogdanhedy

Activitate Bogdanhedy

Răspuns la discuția Termen de prescriptie....
pentru hotaririle care se refera la dreptul de folosinta(atribut al dr,de proprietate) a unor imobile,termenul este de 3 ani sau de 10 ani asa cum mi-a spus executorul judecatoresc.Executorul a spus ca termenul de executare silita a unor imobile (chiar daca se refera doar la folosinta ) este de 10 ani,pentru ca el pune in execuatre niste imobile.
Eu sunt int-o deruta totala .........
Va multumesc f.mult Cristina Pais
Hotarire de intoarcere a executarii pronuntata in 12-03-2012 pentru folosirea unor imobile constructii(de o institutie a statului) aflate pe terenul proprietatea mea.Prin hotaririrea de intoarcere a executarii am fost obligat sa las libere acele imobile, institutia respectiva avind doar un drept de administrare/folosinta.Eu sunt in continuare inscris in CF ,neprezentindu-se nimeni sa rectifice CF.si nici sa le preia pt administrare.
Este un drept real imobiliar cu prescriptie de 10 ani sau este o prescriptie de 3 ani?
Multumesc f.mult=D>
Ma intereseaza o procura totala(Model)( sa pot cumpara, sa-l folosesc, sa instrainez, sa dezmembrez autoturismul)fara sa fac acte de vinzare cumparare.Taxele ar fi mult mai mari decit autoturismul(4-5000 euro)
Propietarul este de acord sa-l lase inscris pe numele lui(suntem cunostinte apropiate),eu platind ipozitele si tot ce tine de autoturism.
Va rog f.mult un model de procura cu care sa nu am nici un fel de probleme.
Va multumesc ff.mult