avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1198 soluții astăzi
Forum Activitate motandegalati

Activitate motandegalati

Răspuns la discuția ajutor
1 debransarea a fost facuta de furnizor si am acel PV si am dat copie la asociatie
2 k dar nu cred ca trebuie sa dau 200-300 ron ptr conductele ce trec prin apartament
3k de acord dar nu cred ca pentru asta imi baga cite 14 mc pe luna
4 sunt sigilate dar aveti dreptate nu au fost verificate trebuiau anul trecut in august ,dar nici pina atunci nu au fost luate in consideratie
5 am chitantele semnate de administrator si nu sunt scazute din datoria mea pe care o am la asociatie,daca vreti incerc sa arat desfasuratorul si chitantele aici pe forum
ESTE CINEVA INTERESAT DIN GALATI CARE SA MA AJUTE?

Răspuns la discuția ajutor
imi puteti spune cit ma costa macar aproximativ ms
Discuție ajutor
buna ziua as dori daca se poate sa ma ajute cineva,sunt dat in judecata de asociatia unde locuiesc pentru neplatata intretineri,recunosc ca sunt dator dar suma pe care asociatia ma pune so platesc nu este reala si sa va spun si de ce sunt debransat de la caldura tottal din anul 2002 dar administatorul ede bloc imi incarca in lunile de iarna in fiecare an cu sume cuprinse intre 150-300 ron cu toate ca eu sunt debransat tottal am acte si am dat si la asociaie copie,am apometre dar nu mi se iau in consideratie,sunt debransat de asemenea si de la apa calda in bucatarie am acte si ptr asta dar administaratorul ma trece la pausal si pentru apa calda de la baie cit si ptr cea de la bucatarie,am chitante in valoare de aproximativ 1000 ron pe care le-am platit dar nu apar in desfasuratorul pe care l- am primit odata cu actul de dare in judecata.de asemenea la calculul penalizarilor acestea sunt calculate in lunile de iarna cu tot cu caldura cu toate ca nu beneficiez de asa ceva ,ce sfaturi imi dati ,multume4sc anticipat