avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate valle3114

Activitate valle3114

Buna ziua.
Am nascut pe 21 aprilie 2008. as dori sa stiu daca pot beneficia de acesta prima de nastere, avand in vedere ca eu nu mai lucrez acum la aceasta firma. dupa terminarea concediului de 2 ani, m-a tinut angajatorul o luna ,dupa care mi-a incheiat contractul de munca invocand probleme financiare. Eu am aflat de aceasta prima acum doua sapt,am aflat de aceasta prima si am depus o cerere la fostul angajator ,in dublu exemplar si am primit un nr e inregistrare.
Am luat legatura cu angajatorul iar acum doua zile si acesta ma tot amana ,invocand fel de fel de motive,ca a uitat sa vb cu contabila, ca nu a vb cu juristul si tot felul de chestii din acestea.
ce va rog, imi puteti spune daca il pot aciona in judcata, avand in vedere ca fata mea implineste 3 ani peste 2 zile?sau nu am nici o sansa sa mai intru in posesia acestor bani. va multumesc mult si astept un raspuns cit se poate de urgent avand in vedere ca mai am la dispozitie doar o singura zi.
Răspuns la discuția credit ipotecar
roza_roza414 a scris:

Buna ziua,

Alte rate pe care le aveti nu intra in domeniul de activitate al BCR ,credit de restructurare ipotecar are obiect doar posibilitatea de a salva ipoteca pe care clientul a cedat-o in favoarea bancii ,deoarece rata de crestere a cursului valutar a fost semnificativa si evolutia crizei nu este inca preconizata a fi pozitiva,caderea pietei imobiliare ar trebui sa atraga atentia tuturor executarilor deoarece bancile nu vor acoperii costurile creditelor prin vanzarea imobilelor in acesta perioada.

O zi excelenta,

Rozalia Ghiuleanu