avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1217 soluții astăzi
Forum Activitate badilita petru

Activitate badilita petru

da la recurs m-am referit! totusi nu nu am inteles se poate sa il repuna inapoi in libertate sau nu
va multumesc pentru raspuns ! fratele meu mi-a spus ca e arestat definitiv acum e la inchisoare la rahova de asta sunt intro dilema pt ca avocatul meu mi-a spus ca ii da drumul in aceeiasi zi cand achit banii. numai stiu in cine sa am incredere. am vorbit azi la telelefon cu fratele si mi-a spus sa nu achit nici un ban pentru ca oricum face un an de inchisoare!
acum 10 zile fratele meu a fost arestat si condamnat la un an de inchisoare pt neplata pensiei alimentare datorata fostei sotii pt intretinerea copilului. a doua zi dupa ce a fost arestat am fost la un avocat care a scos dosarul si am deschis recurs la sentinta , avocatul promitindumi ca poate sa il scoata daca platesc suma de 3500 roni datorata de fratele meu fostei sotii reprezentand pensia alimentara datorata de acesta pana in momentul actual. maine ma intalnesc cu avocatul ca sa imi spuna cum sa procedez cu banii, vreau sa stiu daca achit acesti bani il elibereaza pe fratele meu si in cat timp de la achitarea banilor. avocatul mi a spus ca ii da drumul in acceiasi zi . nu vreau sa pierd si bani si fratele meu sa ramana in continuare acolo. va multumesc mult! astept raspuns!