avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Activitate Arysa

Activitate Arysa

Răspuns la discuția Buna
dar va purta numele tatalui doar la rubrica tata .... din cate mi`a spus avocatul care vrea sa se ocupe de acest caz ...ca trebuie sa deschida proces ca fata sa beneficieze de incuviintzarea purtarii numelui tatalui ei .....
Răspuns la discuția Buna
Mi se spune ca trebuie sa deschida un proces care este de foarte scurta durata ...sunt foarte revoltata ....atatzia oameni imi spun ca nu este necesara deschiderea procesului ...numai el shi nu am cu cine vb ....:(( ptr recunoashterea paternitatzii dupa catziva anii ....ajutorrrr cer
Răspuns la discuția Buna
Buna ziua din nou ....revin cu aceeashi problema cu care am deschis tema .... avocatul la care am descins aceasta "actziune" de recunoashterea paternitatzi .... cu hartie notariala autentica in mana ne sfatuieshte ca se va deschide un proces in instantza ptr asta shi ni se cere un onorariu destul de piperat ..... vreau sa shtiu sigur mai este nevoie de procedura ptr instantza ...din moment ce tatal ishi recunoshte copilul?Ashtept raspuns cat mai urgent.Va multzumesc
Răspuns la discuția Buna
Multumesc frumos ptr ajutor.
Discuție Buna
Am si eu cateva intrebari... care este procedura de chemare in instanta ptr un proces de recunosterea copilui de comun acord fara ca instanta sa mai ceara testul Adn din moment ce tatal este de acord sa il recunoasca shi cum se face schimbarea certificatului de nastere a copilului ... ?Multumesc anticpat