avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate roxanastefu

Activitate roxanastefu

Buna ziua
as dori sa stiu si eu cum calculez si declar impozitul pe profit la trim 2 2010
Buna dimineata

Am si eu o nelamurire , cumva contul 472 se reevalueaza, sau trebuie sa ramana la cursul istoric???
Multumesc
Buna ziua
M-ar interesa si pe mine o monografie pv achizitionarea unui auto prin leasing financiar, dpdv al utilizatorului, care e platitor de tva.
Datele ctr de leasing sunt %:
-pret CIP 3916 eu
-avans-391,60 eu
-val reziduala-870,14 eu
-val finantata-3524,40 eu
-
Discuție CONTB 4551
Buna ziua
Am si eu urmat situatie: pe cont 4551 s-a lucrat si in ron,usd,sur fara a se face analitic, as dori sa creez analitice acum la dec 2009 si sa trec din 4551 pe analitice dar nu stiu care sunt notele contabile
Buna tuturor, in primul rand doresc sa urez un sincer la multi ani tututror femeilor si o primavara frumoasa.
In al doilea rand nu stiu cum sa fac reevaluarea la contul4551 in usd:am usd -50 usd iar echivalentul in ron -171,29.Ideea e ca s-a creditat firma in lei,usd si eur si s-a restituit catrea asociat la fel

Va multumesc
Răspuns la discuția AGENTIE IMOBILIARA
Va multumesc frumos
Multumesc multa
Buna dimineata va rog frumos sa ma jutati si pe mine
Am si eu o agentie imobiliara si m-ar interesa cam care sunt particulariratile acestui tip de activitate in materie de fiscalitate dar si ca monografii contabile

Va multumesc
Buna tuturor
am o mare problema ca nu stiu exact ce anume se preia in 394 la o agentie de turism, mai exact daca furnizorii cu care lucrez eu ar trebui sa apara in 394 desi ff sunt cu "tva inclus", si la livrari daca acele ff care sunt catre persoane inreg in scop de tva .

Si as dori un caz practic de calcul al marjei pe profit


este urgent

Buna ziua ,
am si eu o nelamurire

am primit o ff de la un fz de pachete turistice si aceasta ff cuprinde si tva , il deduc sau nu?
Multumesc