avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Activitate ralutika

Activitate ralutika

Răspuns la discuția Stergerea cazierului
buna ziua...curiozitatea mea este...la cat timp de la ispasirea pedepsei se poate depune cerere pt stergerea cazierului??



Răspuns la discuția Stergerea cazierului
as mai avea o intrebare...la cat timp de la ispasirea pedepsei se poate depune cerere pt stergerea cazierului??



va multumesc!!
Răspuns la discuția Stergerea cazierului
si as mai vrea sa stiu..in cazul in care ma voi casatori cu acest om....pe mine...din punct de vedere profesional..ma va afecta cu ceva??....in cazul in care lucrez in conducerea unei firme...sau..in alte domenii....





multumesc!!
Răspuns la discuția Stergerea cazierului
buna seara...as vrea sa stiu daca stergerea cazierului se poate face si in cazul unei talharii cu ispasirea pedepsei de 4 ani,dar aliberare pt buna purtare...??...viitorul perosnei respective,in cazul in care se sterge cazierul,va mai fi afectat??...adica persoana...se poate angaja oriunde..ca si un om care n-a comis nicio infractiune niciodata??..sau va ramane la dosar mereu aceasta infractiune??va multumesc
Răspuns la discuția corupere de minori
buna seara..am si eu o intrebare....in cazul in care un baiat de 24 de ani are o relatie cu o fata de 17 ani..si..a intretinut raporturi sexuale cu aceasta iar..aceasta intre timp..a facut 18 ani...el..poate fi acuzat de ceva??....din cate stiu eu..nu..dar...mama fetei..se incapataneaza sa i faca rau..zicand..ca poate sa l acuze pe baiat...de corupere de minori..este posibil??