avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1354 soluții astăzi
Forum Activitate kem_edison

Activitate kem_edison

Discuție licitatie
Am participat la o licitatie organizata de primarie pentru vanzarea unei suprafete de 300 mp teren in localiatatea unde domiciliez.Licitatia a fost deschisa, ofertele fiind depuse in plic sigilat.Criteriul de castigare al licitatiei a fost pretul cel mai mare oferit.Dupa deschiderea ofertelor s-a intocmit un proces-verbal in care era mentionat ca eu am oferit pretul cel mai mare dintre cei 4 participanti, urmand sa primim in scris rezultatul licitatiei, dupa care castigatorul trebuia sa semneze contractul de vanzare-cumparare.Dupa o saptamana am primit un plic de la primarie in care era mentionat sa ma prezint la ei pentru a-mi ridica garantia de participare deoarece licitatia a fost anulata, fara a mi se comunica motivele care au dus la anularea licitatiei.Mentionez ca la deschiderea plicurilor nu au constatat nereguli cu privire la documentatia licitatiei.
Va rog sa-mi comunicati daca este legal ceea ce mi s-a intamplat, in ce cazuri se poate anula o licitatie si ce demersuri as putea face impotriva deciziei primariei de anulare a licitatiei.