avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1772 soluții astăzi
Forum Activitate anamaria_e1986

Activitate anamaria_e1986

Răspuns la discuția Frauda la Card....
salut, ma numesc Ana-maria si sunt casiera, am dat din greseala peste comentariul tau, vroiam sa-ti spun anume ca fac rate prin card avantaj, si crede-ma, mai ales ca ai urmarit-o cu privirea pe don`soara care era la casa, iti pot spune ca si daca trecea cardul sa incaseze ceva, nu reusea pentru ca sunt toate cu pin securizat, singura explicatie o pot da prin faptul ca s-a incasat prin alt card la cateva minute, si pos-ul prin care se trece cardul sa-ti fi umflat tie factura printr-o eroare a lor, si altcuiva sa-si fi luat gratis ceva, mergi sa iei chitanta de pos, faci o copie dupa ea, si dupa bonul de la casa, si poti merge sa-i dai in judecata, magazinul nu este de vina, pos-ul lor inseamna ca e de cacao, am si eu asa ceva, dar de jumatate de an de cand il avem, nu am avut probleme. poate fi de la conexiunea prin care e facuta. ti-a trecut cardul prin pos ? poti verifica deasemeni al cui este contul de card, ca tot de la avantaj este.. daca aveau pos de avantaj. nu stiu, ai mai multa incredere, nu-s minciuni ce faci! e dreptatea ta. lupta-te!