avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Activitate cristina.ghe

Activitate cristina.ghe

Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
4 ore la fiecare materie????????? asta inseamna ca sub 3 subiecte mari cat Uniunea nu vom avea.....parerea mea.....#-oX-(......succes tuturor!!!!!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
daca te consoleaza cu ceva nici eu nu am reusit sa retin nimic:stunned:. am citit toata ziua, dar se pare ca degeaba. nu ma mai pot concentra#-o
se pare ca ne putem inscrie la INPPA abia in al doilea an de stagiatura. nu mai primesc stagiani anul I, asa s-a procedat anul trecut cel putin
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
tdkappa...cum le structurati? eu nu mai stiu ce sa mai fac.....#-o
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Multumesc pt informatie Irina, eu una am mari emotii. Stiu ca subiectele ar trebui tartate din toate puncetele de vedere, chiar daca iti pica doar o parte dintr-un intreg. Bafta multa!!!!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
iulia_ms a scris:

O sa abordez un subiect la care sunt convinsa ca s-au gandit multi, dar pe care nimeni nu l-a adus in discutie: fituicile.
Acum nu-mi umpleti si voi frigiderul, fiti cat mai decenti in exprimare :). Eu mi-am facut urmatorul plan inca de cand am aflat cat de scurt o sa fie timpul: o sa invat foarte bine cat pot, risc sa nu fac nimic daca le citesc pe toate de 4-5 ori si retin doar liniile generale ale subiectelor, iar restul....sper sa ma ajute dexteritatea:).
E ingrozitor de scurt timpul si mult prea multa materie, e imposibil sa le acoperi pe toate atat de bine incat sa stai linistit ca stii si vei lua examenul...Avand in vedere ca nu intra in discutie sa-l pic, TREBUIE sa-l iau, cam asa sta situatia la mine. Si nu, nu caut tehnici de copiat, le am deja, voiam doar sa mai vb cu cineva deschis despre asta...

Iulia, nu cred ca se poate copia. anul trecut au dat niste colegi de birou si au zis ca nu au putut misca, drept dovada ca a intrat doar un baiat si el la contestatie.Cred ca e cam greu sa te misti in sala. Tu ce zici?

Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Sorry, era pt Irina....la ce barou ai sustinut examenul?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Pt tdkappa13..... la ce barou ai sustinut examenul?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Asa este, dar sa speram ca totul o sa fie ok......si ca vom pica pe subiecte:D
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Era mult mai bine daca statutul era oral, asa aveai un impuls pt a merge mai departe cu celelalte examene; asa stai in stres pana primesti rezultatele.
Referitor la cat am studiat....se pare ca cei de la barou ne vor direct doctori in drept cu atata materie de studiat. Nu cred ca are cineva timpul necesar sa studieze tot ce au postat ei pe site. Sper sa mai fie si exceptii, dar eu una mi-a luat concediu 2 luni fara plata si tot nu am acoperit toata materia....
Răspuns la discuția Admitere Barou 2009
Are cineva idee daca examenul privind organizarea profesiei este tot oral sau scris? Eu am sunat la Baroul Bucuresti si nu au stiut sa-mi dea un raspuns. In hot. 521 a Consiliului UNBR se precizeaza ca vom avea 5 examene scrise.!!!!
Deci, stie cineva ceva?:O