avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate Dana R

Activitate Dana R

Răspuns la discuția Inregistrare contract de mandat
DACA NU SE INREGISTREAZA LA ITM SEMAI PLATESTE COMISIONUL LA ITM AFERENT CONTRACTULUI DE MANDAT???
Răspuns la discuția Impozitul forfetar
Inteleg. Cand am infiintat firma am spus ca momentan nu desfasor activitate. In momentul in care urma sa incep activitatea mergeam si deschideam activitatea respectiva la sediul social sau la sediul beneficiarului.
Multumesc.
Răspuns la discuția Impozitul forfetar
De ce trebuie sa suspend activitatea din moment ce nu am deschis-o????
In certificatul constator scrie ca firma nu desfasoara activitatile prevazute in actul constitutiv.
Răspuns la discuția Impozitul forfetar
Se poate sa trec in hotararea AGA data suspendarii 1 mai si sa depun actele sa zicem pe 25 mai?
Răspuns la discuția Impozitul forfetar
Va multumesc foarte mult.
Răspuns la discuția Impozitul forfetar
Sa inteleg ca indiferent de data susupendarii nu voi mai fi obligata sa platesc impozit? Eu intelesesem ca de la 1 mai pana la data suspendarii se calculeaza proportional impozitul.
Va rog, daca puteti sa-mi trimiteti documentatia pentru suspendare, mi-ar fi de folos.
Răspuns la discuția Impozitul forfetar
Ma gandeam daca nu ma ajunge mai ieftin daca fuzionez cu alta firma. Am inteles ca actele de suspendare ma coste 3 milioane iar impozitul pe luna mai in jur de 2mil.
Se poate oare sa suspend firma la Registrul Comertului din Bucuresti daca firma are sediul in Galati. Ideea e ca nu pot sa merg personal la Galati pentu a face suspendarea si nici sa fac procura unei altei persoane si nu stiu cum sa procedez.

Multumesc pentru raspuns
Buna ziua,
Am o firma infintata din august 2008 fara activitate. Nu am inregistat nici o factura, nu am nici un salariat, nu am deschis activitatea la firma. Am depus decalaratia 100 cu zero la trimestru si bilantul cu zero la sfarsitul anului 2008 si nu imi e clar daca trebuie sa platesc impozitul forfetar si ce solutii pentru a nu plati sunt pentru cazul meu, pentru cazul in care trebuie sa platesc impozit.
Multumesc mult celor care imi vor da un raspuns.