avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Activitate yoana_ok

Activitate yoana_ok

Imi puteti spune mai exact cui v-ati adresat? Multumesc anticipat! :)
Buna tuturor!
Am si eu o problema si nu stiu cum sa o rezolv. Mi-am scris intr-o zi numele pe Google (Ioana Husanu) sa vad daca apare intr-un context legat de traducerea unei carti. Am constatat cu surprindere, deschizand unul din rezultatele cautarii, ca aveam cont pe un site/blog, cum s-o fi numind, unde cineva mi-a creat un profil. Desi sunt casatorita, acolo apare ca nu as fi, iar din descrierea pe care aparent mi-am facut-o, reiese ca as fi interesata sa agat baieti. Am intrat la rubrica de "Contact" si am rugat persoana care se ocupa de acel site sa imi stearga profilul, solicitand sa fiu anuntata pe mail cand se va realiza stergerea acestuia. Nu am primit nici un raspuns, desi am trimis doua mesaje. Se pare ca ar fi o pagina care reuneste id-uri de yahoo messenger, numai ca eu nu am dorit sa apar acolo si nu am facut niciodata demersuri in acest sens. Mi se pare ca cineva face un abuz. Eu sunt traducator si nu mi-as dori ca un potential colaborator sa citeasca asemenea lucruri despre mine, fiindca am cu totul alte preocupari decat sa agat baieti. Am observat ca poza mea de pe acel site se schimba ori de cate ori imi schimb eu poza de yahoo messenger. In plus, vreo trei necunoscuti m-au accesat pana acum pe messenger ca sa socializam. Doresc sa ma adresez unei institutii competente pentru a-mi rezolva problema. Imi poate spune cineva cum as putea proceda? Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția contract cu CAS pentru PFA
asa e, am aflat si eu intre timp si deja m-am apucat si de platit, ca sa nu se adune mai mult decat este deja.
multumesc de raspuns oricum.
Răspuns la discuția contract cu CAS pentru PFA
buna tuturor!
Sunt traducator autorizat-pfa si chiar azi am fost pe la CAS sa inchei si eu contract cu ei. Imi desfasor activitatea de mai bine de un an dar inca nu am platit nimic la ei pana acum (mi-au zis de o contributie de 31 si ceva% din venitul pe care il voi trece in contract). Mi-au spus si ca trebuie sa platesc din urma contributia pt veniturile pe care le-am realizat in 2008, ceea ce inseamna destul de multi bani :(( Eu credeam ca incep sa platesc din momentul in care inchei contractul, nu retroactiv...
Voi ce stiti despre asta? Sa ma astept la aceeasi veste si de la cei de la CASS?