avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Activitate sweet_30

Activitate sweet_30

Răspuns la discuția parasire de domiciliu
intr-adevar am foarte mari probleme cu sotul dar motivele ce ma impiedica sa incep procedurile divort sunt de natura financiara mai ales ca daca imi doresc custodia copilului trebuie sa ma mut cu chirie .in momentul de fata eu sunt in perioada de somaj asa nu-mi pot permite.am sa stau la parintii mei dar in caz de divort sotul poate sa castige custodia pe baza acestui motiv?la parintii mei avem 2 camere dar am fi 6 persoane pe cand el daca sta la ai lui ar fi 4 persoane.el nu este un tata bun este un jucator inrait de jocuri de noroc,nu stiu daca asta ar conta.
Am 30 de ani,sunt casatorita de 5 ani si am un baietel de 2 ani.Vreau sa ma despart de sotul meu dar deocamdata nu pot sa introduc actiunea de divort.Daca plec de la domiciliul actual impreuna cu copilul si ma mut la parintii mei se poate trece ca parasire de domiciliu?Tin sa mentionez ca acum stam impreuna cu socrii mei intr-un aprtament de 2 camere.Nu as vrea sa ca in cazul unui divort sa am probleme cum ca am parasit domiciliu.Va multumesc.