avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1320 soluții astăzi
Forum Activitate maru&bebe

Activitate maru&bebe

buna seara as avea si eu o intrebare va rog sa imi raspundeti....in data de 16 decembrie 2008 prietenul meu... venind de la munca ora 20:00 se afla la piciorul podului Magurele...cu intentia de a face stanga urcand pe pod...ajungand la indicatorul STOP...acorda prioritatea unei masini..si vazand k nu se vede absolut nici un far..(unghi mort)incepe a inainta foarte usor..atunci a intrat in coleziune cu alta masina..(precizez k aceasta cobora podul cu farurile stinse)acrosandul pe prietenul meu..pe partea stanga a apripi din fata .Din acest accident a rezultat vatamarea coporala usoara a soferului (o plaga la cap ).AM fost testati amandoi cu autotestul si soferul a primit ingrijiri medicale de la ambulanta dar refuzand sa mearga la spital pentru a purta negocieri .Acesta vazand ca nu poate obtine nici un ban...hotaraste sa plece cu masina personala la spital.As dori..sa aflu duap cat timp se da permisul..si cate zile de spitalizare ar putea sa ia pt o plaga la cap ?ce urmari ar putea sa aiba...prietenul meu dupa acest caz?