avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1010 soluții astăzi
Forum Activitate ana_miu

Activitate ana_miu

si in plus tot circul asta a inceput in ultima sptamana in conditiile in care pe 1 iunie eu mi-am depus demisia din alte motive care nu au legatura cu munca. zilele astea am stat intr-un fel de preaviz...post-aviz...
mai mentionez ca in cazul unei plangeri penale as fi la prima abatere...sunt terminata
buna ziua!

am lucrat de 3 luni intr-un magazin pe postul de casiera si au fost probleme cu programul calculatorului de incasare si gestiune.nu s-au incasat foarte multe produse cu o valoare destul de mare aproximativ 6000-9000 ron,eu sunt responsabila pentru asta si nu pot dovedi ca eu am luat acesti bani sefului. Inregistrarile video m-ar incrimina pentru ca nu apare faptul ca am dat bon unor clienti...in acte nu a iesit niciodata lipsa un leu insa aceste produse nu pot fi justificate. am vorbit cu seful si a zis ca decizia depinde de consiliul de administratie...nu as vrea sa ma procopsesc cu dosar penal sau mai rau...cat de "urata" poate deveni situatia, mai ales ca nu am cum sa dovedesc ca nu am luat nici un ban. Deocamdata mi s-a spus sa astept o saptaman sa vada ei ce vor face, dar sunt foarte speriata. As vrea sa imi fac o idee despre cel mai rau sau bun scenariiu.

astept un raspuns, va multumesc anticipat.