avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1882 soluții astăzi
Forum Activitate Cojocaru Nicolae

Activitate Cojocaru Nicolae

Răspuns la discuția Fals in acte
In cat timp trebuie sa ma angajez pentru ca sa aiba continuitate cartea de munca ?
Răspuns la discuția Fals in acte
In cazul in care s-a scris deja Demisie pe cartea de munca,deja ajuns la I T M , se mai poate reveni asupra deciziei.Exemplu :Se revine si se scrie neglijenta in serviciu.
Răspuns la discuția Fals in acte
raspunderea penala insemnand cati ani de inchisoare?
Răspuns la discuția Fals in acte
in cazul in care sunt acuzat de fals in acte cu prejudiciu adus unitatii,ce pedeapsa mi s-ar da ?as putea scapa doar cu acoperirea prejudiciului?
Discuție Fals in acte
Buna Ziua Va rog sa ma sfatuiti si pe mine intr-o problema Uz de fals in acte in sistem bancar,Semnatura falsa in acte, cu prejudiciu mic.Am demisionat inainte sa se inceapa vreo urmarire penala.Banuiesc ca o sa urmeze in urmatoarele zile.In cazul in care as fi acuzat de ce am scris mai sus ce pedeapsa mi se va da?Mentionez ca as putea fi acuzat de cele spuse mai sus dar aceste fapte nu au fost facute intentionat in schimb ei pot dovedi ca am facut intentionat.De asemenea cartea mea de munca a plecat deja catre ITM ,din cate am inteles pe ea este scris demisie, mai pot veni ulterio cu modificari care imi pot afecta angajarea in alta parte.