avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Activitate sandsil

Activitate sandsil

Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Eu cred ca cei care au luat peste 7 ar fi bine sa se apuce deja de testele de logica, sa restudieze manualul de logica de pe site-ul INM. Si logica va face diferenta( si partea analitica este destul de grea)
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Buna , am si eu o intrebare pentru cei care au dat acum INM/post . Am inteles ca pentru procedura penala / penal manualele lui Udroiu sunt preferate, dar pentru procedura civila ? cine face subiectele " pe" civil la INM - procedura si restul ?
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Toate discutiile celor de la CSM + propunerea lor catre Min Just ( adica amendamente la noul CPR C - vezi prima pagina CSM undeva in data de 21.08 - relatii cu presa) se refera la perioada 2013-2015 privind implementarea noilor scheme personal . 560 posturi ( judecatori, procurori + personal auxiliar - asa a fost exprimarea lui Ponta) vor fi implementate pe parcursul perioadei sus mentionate. Recrutarea cu 10 ani vechime, direct prin interviu, tocmai a fost abrograta prin noul Regulament adoptat de curand.
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Si acum daca tot m-am pus pe scris....Cu privire la implementare NCPRC vedeti tot prima pagina CSM, la comunicate de presa ,unde se publica memoriu CSM cu privire la unele modificari ale Codului pentru ca unele masuri care incarca instanta sa fie implementate in anii 2013-2015 . deci nu tot codul sa nu fie aplicat. Interesant si pentru avocati ( tot acolo am vazut deoarece nu am avut timp sa citesc codul pr....) toate intampinarile si caile de atac ale persoanelor juridice trebuie semnate de un consilier juridic /avocat .
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Ai dreptate cu Herastraul . M-am gandit, pentru cei din afara Bucurestiului, sa le "dau" o idee, cu un punct de reper cat de cat cunoscut ,adica ca nu ne referim la Militari.

Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Prin spate pe la fost Casa Scanteii ( Piata presei libere), Herastrau ,in acea parte a Bucurestului . Langa Romexpo.