avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Activitate Andrei101

Activitate Andrei101

Răspuns la discuția Lovire si alte violente
O sa depun o plangere maine cand ma voi duce sa-mi scot si certificatul medico legal.
Martorii sunt absolut necesari daca am certificat medico legal?
Fiindca majoritatea sunt minori si cred ca le va fi frica sa depuna marturie.
Răspuns la discuția Lovire si alte violente
Imi puteti raspunde la o intrebare hainele sau alte obiecte sunt probe pentru dosar in istanta??
Răspuns la discuția Lovire si alte violente
Plangere impotriva lor o sa depun fiindca vreau sa mi se faca dreptate.Si oricum am doar 16 ani iar ei au peste 18 .
Buna ziua. Vreau sa spun ca in urma cu 4 zile am fost victima unei infractiuni de lovire si vreau sa va descriu toata scena pt. a intelege si ami explica ce pedepse sau cel putin ce amenzi vor primi cei care mau lovit.
In seara zilei de 24.06.2009 ma aflam la bunicii mei intrun sat de pe langa Salaj unde am mers la bar impreuna cu mai multi prieteni sa bem un suc. Zis si facut am mers cu ei la suc si dupa aia neam asezat pe o banca din mijlocul satului unde am stat si am povestit aproximativ 30 min pana sa apara cei doi frati care mau agresat de fapt.Ei au venit de la bar unde au consumat bauturi alocolice si inca mai consumau si pe drum si s-au oprit in fata bancii unde stateam eu impreuna cu prietenii mei cel mai mare dintre ei mi-a spus ,,De ce te uiti asa urat la mine" si in urmatoru moment m-a lovit cu doza de bere dupa care am picat jos a vrut sa ma mai loveasca dar ca sa ma apar l-am inpins si a cazut si din spate a venit fratele lui si ma lovit cu picioarele pana a reusit sal ridice pe fratele lui eu am reusit cu mult noroc sa fug din mainile lor.Dar nu sau multumit cu atat m-au urmarit cam 1.5 km cu bicicletele pentru a ma prinde si ,,Omora"dupa cum spuneau ei.Am avut mare noroc cu niste prieteni foarte buni de familie pt. ca , cand i-au vazut nu m-au mai urmarit si asa am scapat altfel nu stiu ce sar fi putut intampla cu mine.Acei prieteni m-au dus la o fantana din apropiere si mau spalat de sange si m-au condus pana acasa. In 26.06.2009 au venit parintii mei dupa mine si mau dus de urgenta la spitalul din Zalau unde mi sau facut toate investigatiile necesare pt.ca in data de 29.06.2009 sa ma duc la medicina legala sami scot acel act doveditor.
Oricum vreau sa subliniez ca acei baieti mai au multe dosare la politie si nu sa luat nici o masura impotriva lor si multi care au mai fost agresati de catre ei sau temut sa depuna plangere fiindca sunt foarte agresivi.