avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate xyzt

Activitate xyzt

Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Imi poate da si mie cineva exemplu de o actiune cu doua capete de cerere principale?
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
jethrotullb a scris:

Îi rog frumos pe cei care au obținut adeverința cu privire la contravenții să spună cum se intitulează exact acel document și care este denumirea exactă (din antet) a instituției care îl eliberează,


Se elibereaza de catre Directia Taxe si Impozite din municipiul in care stai si se numeste "Certificat", in care se spune "ca urmare a cererii X din data X, se certifica faptul ca d-l/d-na nu figureaza in evidentele fiscale cu bunuri impozabile si nu are impozite si taxe neplatite, precum si alte datorii la bugetul local".

Răspuns la discuția Admitere INM 2012
biancaelena84 a scris:

buna..puteti sa-mi spuneti de unde v-ati luat adeverintele privitoare la contraventii? eu am fost p la diverse institutii azi si nimeni nu stia nimic..mi-au spus ca imi pot da doar un certificat fiscal dar nu stiu daca este bun..multumesc frumos..


Eu am fost azi la Directia Taxe si Impozite si mi-au zis sa vin maine sa o ridic de acolo.
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
Salutare tuturor! Am fost la comisia 1, la domnul profesor Crisu, si per ansamblu atmosfera a fost buna, destul de relaxata.

La eseu am avut "Singura autoritate pe care constiinta individuala nu o pune la indoiala este autoritatea morala (Andrei Plesu)". Oricum subiectele de eseu sunt in numar de 100 (cred), eu am avut nr. 67, deci slabe sanse sa va cada acelasi subiect.

In rest, mult succes tuturor si sa ne auzim bucurosi dupa rezultatele interviului!
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
Mult succes tuturor la interviu! Sa ne auzim bucurosi!
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
ioana.dark a scris:

Parerea mea este ca, daca ai mai lucrat, sa treci strict experienta profesionala. Daca abia ai terminat facultatea sau nu ai mai lucrat, poti sa treci si practica lainstanta/parchet...


Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
In Fisa de prezentare, la "alte experiente profesionale", se refera strict daca am mai lucrat cu carte de munca in alte parti sau la activitati extra-curiculare in legatura cu dreptul (ex: practica la instante/penitenciare etc)?
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
Are cineva idee de unde trebuie luat acel formular "Fisa de prezentare"? In anunt zice ca de pe site-ul INM/CSM, dar nu am gasit nimic.

Nevermind, am gasit! :D

Link aici: [ link extern ]
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
Dar ce ai raspuns?
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
doru6 a scris:

isis, este din Codul deontologic descarcat de la INM. Eu am gasit mai multe astfel de Coduri deontologice insa si eu merg cu incredere tot pe cel publicat de INM.


link pls?