avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Activitate kwy1200

Activitate kwy1200

Multumesc foarte mult ca mi-ati raspuns intrebarilor mele. Va sunt recunoscator pentru obiectivitatea raspunsurilor fapt ce duce la o mai buna prezicere a viitorului acestui caz, va multumesc inca o data si va doresc toate cele bune.

Balaj Mark
A actionat singur , si cand a fugit, a fugit de consecinte, a fost prima oara cand a incercat sa faca o igelitate si-mi tot repeta ca ii multumete baietilor care l-au prins ca altfel probabil ar mai face si a 2-a oara.
Tin sa mai adaug niste detalii care v-ar ajuta sa imi spune-ti cam la ce sa se astepte prietenul meu, nu a mai avut nicio alta infractiune are un trecut curat 100% .Politistii au zis ca o sa-l contacteze si in momentul acela sa se prezinte la sediu.
Lui ii pare foarte rau acuma imi tot zice de ce nu s-a razgandit in ultimul moment , e in stare de soc, are 18 intra in clasa a 12-a la cel mai bun colegiu din oras. Ce pot face eu sau el casa iasa totul cat de bine? Ce poate sa pateasca in cel mai rau caz? Dar in cel mai bun caz?Multumesc foarte mult de aceste raspunsuri, m-au ajutat foarte mult dar in special pe prietenul meu.
Si daca femeia nu a patit nimica, ce v-a urma pt X (un prieten de al meu) ? v-a avea cazier? care v-a fi pedeapsa?
Eram pe strada intr-o seara la un moment dat am vazut in fata mea un X care se apropia cu pasi repezi de o Y cand ajunge in dreptul ei apuca cu forta geanta , fata tinand bine de geanta a cazut, lovindu-se la cap, dar inca cu geanta in mana. X a fugit inspre niste blocuri dar a revenit dupa 2 minute insotit de niste baieti care l-au prins. Dupa inca 2 minute vine politia si ii spune lui X ca e tentativa de talharie. Intrebarea mea e acuzarea corecta a lui X e tentativa de talharie sau tentativa de furt? am aflat mai tarziu ca femeia nu a patit nimica.
X este un prieten de al meu , ce i se v-a intampla acuma? Ce risca? V-a avea cazier?