avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1097 soluții astăzi
Forum Activitate MihaiMM

Activitate MihaiMM

va multumesc mult pentru sfaturi !
da analore am observat...dar sunt cam dichisite articolele astea....deci pana la urma se trece mentiunea ca sunt urmarit penal sau nu?din art 11 d) reiese ca s-ar trece.....multumesc
chiar apare aceasta mentiune in cazier...?eu stiam ca se trec doar hotararile judecatoresti ramase definitive...:(
da doamna end...dar in lege nu scrie nicaieri ca nu ai voie sa te prezinti la examen daca esti urmarit penal....scrie doar ca nu au voie sa se prezinte cei care au o condamnare ramasa definitiva....sau vreti sa ziceti ca nu imi pot scoate cazierul atata timp cat sunt urmarit?multumesc
mai are cineva vreo parere?
Asa banuiam si eu Analore...probabil ca o sa pot lua permisul iar dupa ce voi fi condamnat o sa mi-l suspende pe o anumita perioada...ms mult :stunned:
Buna ziua ..va rog sa ma ajutati si pe mine la o problema...cu cateva luni in urma am fost prins conducand fara permis si cu numere false...atunci aveam 17 ani ..acum am implinit 18.Nelamurirea mea este daca pot face scoala de soferi si daca ma pot prezenta la examenul pt permis daca sunt in perioada de urmarire penala...?