avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1063 soluții astăzi
Forum Activitate KnightRider

Activitate KnightRider

Azi n-am reusit sa ajung sa depun contestatia dar am decis sa las un avocat sa rezolve totul.
am dovada pana pe data de 20. deci pana atunci pot face contestatie, o sa merg maine si sa vad ce rezolv. cel mai bn vorbesc cu un avocat si il las pe el sa rezolve totul.
Scuze am uitat sa mentionez. am scris asa : Contest, Nu exista probe concrete.
Am si eu o problema, pe data de 4 iulie mergeam spre Bucuresti ( eu venind dinspre Alexandria) si in comuna Bujoreni chiar la iesire este o vale urmata de o panta unde se fac 2 benzi de mers, in fata mea o masina care i-am dat flash si nu vroia sa se dea pe banda din dreapta...intr-un final sa dat chiar in ultimul moment la limita unde cei de pe dreapta se bagau pe banda din stanga pentru ca se terminau cele 2 benzi, in fata mea...politia, era doar un agent in masina si imi face semn opresc pe dreapta , s-a prezentat, i-am inmanat actele dupa care intreb motivul pt care ma oprit...si spune, ai depasit linia continua fapt pentru care ti se va retine permisul de conducere, in momentul acela,ca urmare a uni conflict verbal,s-a decis sa mergem dupa cel care,,l-am depasit'' Domnul politist a ajuns primul ( e posibil sa fi vb cu cel pe care l-am depasit sa zica , ca el) am ajuns si eu, si lam intrebat pe cel cu masina, cum e domnule, ti-am dat flash , te-ai dat in dreapta , te-am depasit si in rest ce sa intamplat, si el ,,DA domnule asa este''. cand vine politisul incepe sa sustina sus si tare: Domne eu nici nu m-am miscat, domnul ma depasit pe linie continua!!! normal ca ...mi sa retinut permisul. Acum vreau sa depun contestatie( precitez ca nu am fost filmat ) am nevoie de niste instructiuni si de un exemplu de contestatie si daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi ce ar fi indicat sa fac.
Multumesc.