avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 986 soluții astăzi
Forum Activitate bogdannecro

Activitate bogdannecro

deci, agresorul, este de etnie rroma.eu, si partea vatamata, am dat o alta varianta politiei,atat de frica,cat si din motiv ca amicul sa inteles cu agresorul la o suma de bani.dosarul e inchis, dar in cazul in care adevaraul ar fi sa iasa la iveala,ce s ar putea intampla.atat partea vatamata,cat si eu,nu vrem sa denuntam, decat sa stim daca putem sta linistiti.nu am mai avut niciodata treaba cu politia, si dinaia suntem nelinistiti.iar fapta a avut loc sa zic la barul x, iar noi am chemat salvarea undeva la o intersectie.cel ce a sunat la ambulanta,a folosit numele meu.ce pot sa patesc daca se afla ca agresiuneqa a avut loc la barul x, iar salvarea a fost chemata la respectiva intersectie.iar dosarul, in ce circumstante poate fi redeschis iara, si daca exista posibilitatea sa se ajunga in instanta, atata timp, cat repet, partea vatamata nu schimba declaratia, si nu cere daune, sau nu lreclama pe agresor?va mulltumesc.
buna ziua.numele meu e bogdan, am 21 de ani, si am si eu o mare problema...defapt nelamurire.in urma cu aprox.2 luni in urma, eram la o petrecere.se intampla ca la un moment dat,unul din prietenii mei sa fie chemat afara,iar la un interval de 10-15 min,noi iesind afara,eu voiam sa urc pana sus la bar, sa merg la toaleta.cand intru, prietenul meu,plesnit bine peste fata,trebuia sa mearga la spital pentru ingrijire medicala.de aici problema...cel ce a sunat la ambulanta, a folosit numele meu, iar locatia nu a fost data unde a avut loc incidentul, ci intr o alta parte.bineinteles ca -prin apel la 112 pe langa salvare s a sesizat si politia.a doua zi, am mers la politie pt.declaratii,iar parte vatamata(prietenul meu),a spus sa inventam o poveste#-o,pt k el se va intelege la bani, cu agresorul,cea ce s a si intamplat.la politie ambii am declarat ca avusese loc in alta parte, cazul s a inchis,iar acum au trecut 2 luni.prietenul meu, a trebuit sa poarte timp de 4-6 saptamani, un suport pt maxilar, acesta fiindui lovit serios:sorry:.acum vine si intrebarea mea,la care va rog anticipat sa mi raspundeti, pt ca eu habar nu am ce inseamna politia, eu neavand probleme sau antecedente vreodata.ce pot/putem pati pentru declaratie mincinoasa,(mentionez ca datorita fricii,si intelegerii dintre parte vatamata si agresor,asupra unei sume de bani),si ce pot pati eu caruia ii apare numele cand s a facut apelul la 112 ?partea vatamata nu a depus nicio plangere,si nu a vrut niciun fel de despagubire.ce se poate intampla?daca ar fi sa se afle adevarul, sau sa apara o plangere din partea unei alte persoane sa zic, care ar avea ciuda pe agresor, si care ar vrea sa l denunte, acum dupa 2 3 luni sa zic,cum ca el ar fi comis fapta, si ar spune si unde a avut loc.sunt curios, deoarece, am in p[ermanenta o stare generala de neliniste!!!VA ROG, astept un raspuns!
Va multumesc anticipat,
Bogdan