avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Activitate adrianpuitel

Activitate adrianpuitel

Răspuns la discuția procura generala
multumesc de raspuns!...problema este ca, in cazul de fata...cel care a facut procura nu este de gasit..nu raspunde la nici un numar de telefon si probabil mai ales pentru ca se stie probabil cautat pentru infractiune.....singura care probabil stie unde este e mama acestuia , cea care detine procura de care discutam, si pe baza carei se considera in legalitate sa acceseze suprafata de teren care face obiectul infractiunii....in plus ceea ce consideram eu mai sus la "limita legii" inseamna: injuraturi la adresa celor care au fost "tepuiti", amenintari si provocari precum si recunoasterea vadita a faptului ca cel invinuit de inselatorie a premeditat aceasta fapta, desi initial s-a prezentat drept vanzator de buna credinta, in sensul inducerii in eroare a cumparatorului.
revocarea/anularea procurii ar aduce dupa sine si interzicerea dreptului persoanei care o detine de a a accesa suprafata respectiva...
Răspuns la discuția procura generala
am si eu o intrebare... (sper sa o postez acolo unde trebuie....ca sunt nou prin zona)
in legatura cu perioada de valabilitate a unei procuri pe care scrie procura generala... e aceasta valbila mai mult de trei ani?
pe procura scrie "acest mandat fiind valabil pana la revocare".....daca este inca valabila cum se poate anula de catre o terta parte?
procura e facuta in februarie 2006. Mmi se pare normal ca ea sa nu mai fie valabila la aceasta ora din moment ce se precizeaza doar general .."la revocare" fara a se da un reper de timp exact..
cel care a facut procura (mandantul) este plecat din tara....mai mult este implicat intr-o cauza penala (o inselatorie), dosarul acestuia fiind blocat undeva la procuratura...si nu a ajuns inca la judecata....
intre timp persoana imputernicita prin procura face diferite chestiuni...undeva la limita legii.. taman cu obiectul inselatoriei.... si isi bate joc si de cei inselati..