avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate elena_68

Activitate elena_68

pt. roxanel dar in acelasi timp nu pot face si eu acest lucru? Dar cu tata cum ramane? Tin sa va spun ca nimeni din familia noastra nu cunoaste aceste legi,va rog mult dati-mi mai multe amanunte,cine are castig de cauza in caz de neintelegeri succesorale?Nici unul din noi nu a facut cerere de dezbatere a succesiunii cine ar trebui s-o faca primul tata sau unul dintre noi? Se poate ca fratele meu sa faca acest lucru fara sa ma instiinteze?Nu ar fi o incalcare a legii? Cu mii de multumiri pt. raspunsurile ulterioare!
Multumesc pentru raspunsurile dumneavoastra!
:)
Totusi ma nelinistesc spusele Dl themis.
Intr-un limbaj neacademic ce ar insemna?
Buna ziua,
Am o nelamurire si va rog sa ma ajutati cu sfaturile dumneavoastra,mama a decedat acum un an eu mai am un frate iar tatal nostru traieste noi nu am stiut de deschiderea succesiunii dupa mama in termen de 6 luni de la deces si datorita situatiei nu am tratat acest lucru urgent.Mentionez ca subiectul mostenirii este un apartament in care locuieste fratele meu,actele apartamentului fiind pe numele tatalui si al mamei mele(decedate).
As vrea sa stiu cum va fi impartita mostenirea conform legii, avand in vedere ca termenul de 6 luni a fost depasit.