avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Activitate iulius22ro

Activitate iulius22ro

Multumesc pentru raspunsul prompt. Cat priveste prima problema care este sfatul dumneavoastra?
Buna ziua,

Am contestat anul trecut procesul verbal si a urmat un proces (fond+recurs) la judecatoria Bacau, sentinta definitiva si irevocabila din 12 aprilie 2009 fiindu-mi nefavorabila.
De 2 luni ma chinui in zadar sa obtin hot. judecatoreasca definitiva si irevocabila legalizata de la instanta pentru ca sunt in imposibilitatea de a preda carnetul de conducere cat si de a-mi reintra in drepturi ca si conducator auto (mentionez ca peste o saptamana imi expira cele 3 luni de suspendare).
Mi se inchide telefon, usa etc. in as prin motivarea ca ba e protest si nu se poate, ba nu au consumabile (toner, hartie).
Am cerut sa le aduc eu consumabile, inclusiv imprimanta daca asa se rezolva problema dar am fost refuzat.
1. Ce pot sa fac in continuare?
2. Pentru a contesta hot. judecatoreasca la CEDO si a ma indrepta impotriva statului roman pentru radarele fixe amplasate ilegal care sunt demersurile si actele necesare (in romania s-a dat sentinta def. si irevocabila)?

Multumesc anticipat!