avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate rich18ro

Activitate rich18ro

Multumesc raspunsul...antecontractele nu le aveam la mine momentan;)(eu la servici, documentele acasa...), iar cei de la banca au spus ieri ca dosarul este pregatit de trimitere catre Bucuresti la Fondul de garantare, se pare ca s-a mai miscat ceva, dar banuiesc ca sunt multe dosare in procesare:hm:.
Voi incerca totusi cu cererea de urgentare
Buna, si eu sunt din Arad si am depus dosarul pentru "prima casa" la BRD in data de 15.07.09.
De atunci am mai fost chemati( eu si vanzatorul) sa semnam un precontract sau antecontract (nu mai tin minte:( documentele nu sunt la mine), apoi dosarul a mers la juridic in Arad,iar dupa aprobarea acestuia a plecat dosarul la Timisoara. De atunci tot stau dupa raspunsul de la sediul din Timisoara. Initial mi s-a transmis ca vom avea acceptul de la Tm aprox pe data de 04-05 aug. De atunci tot astept telefonul sa sune. Acum am si eu o intrebare, am semnat un antecontract la agentia imobiliara cu data limita de 20aug, apoi am semnat un antecontract la banca fara data limita, niciuna din ele nu a fost avizata (stampilata) de un notar. Mai este valabil antecontractul de la agentia imobiliara? deoarece se cam apropie data de 20aug.