avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... meseria de consilier juridic= meserie discriminata?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

meseria de consilier juridic= meserie discriminata?

este adevarat ca s-a obtinut de la oficiul discriminarii o decizie prin care profrsia de consilier juridic este declarata profesie discriminata?:((
Ultima modificare: Luni, 8 Octombrie 2007
Romică Stoica, Consilier juridic
nu ma speria, nu am auzit asa ceva :">
Discriminanta in ce fel ?
Pentru aceleasi studii si aceeasi pregatire sunt limitati in exercitarea profesiei:((
nu cred ca este discriminata este doar marginalizata :(( si btw daca imi permiteti am o intrebare, unde a disparut UCCJ - prezenta de pe net este in declin total, dupa ce forumul a fost desfiintat acum si situl pare a fi pe moarte....sa urmeze ICCJul?

Intr-adevar, forum-ul de pe site nu mai functioneaza de ceva vreme.
In aceste conditii si in lipsa oricarui sprijin din partea Uniunii ,nu ne ramane decat sa sa emigram cu totii spre avocatura....:D

Alte discuții în legătură

Ce sunt firmele de consultanta juridica si in afaceri? Iulian81 Iulian81 Am gasit codul acesta CAEN : 741 : Activitati juridice, de contabilitate si revizie contabila, consultanta in domeniul fiscal; activitati de studii de piata si ... (vezi toată discuția)
Un consilier juridic poate infiinta un srl? Eliza Matei Eliza Matei in calitate de consilier juridic ma pot ocupa de infiintarea unei societati comerciale? multumesc (vezi toată discuția)
Ccj pro sau contra? Spatiu destinat opiniilor Dumneavoastra.
Ne inscriem? Nu ne inscriem?
Avantaje? Dezavantaje ? (vezi toată discuția)