Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt, furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt, furt calificat

furt, furt calificat daca se poate sau nu sa primeasca pedeapsa cu suspendare?#-o
si cat trimp
roby10, utilizator
Se poate, in practica se mai intalnesc cazuri.
si la ce pedeapsa se poate astepta , nu are antecedente
si la ce pedeapsa se poate astepta , nu are antecedente ,
multumesc
Suspendare -maxim 5 ani.suspendare sub supraveghere -maxim 9 ani.Daca vb de o persoana majora.Se poate astepta si la o amenda adminstrativa sau penala daca nu are antecedente.
ContSters135817, utilizator
Depinde de cate fapte sunt, care este prejudiciul,
daca a recunsocut fapta, daca a reparat paguba,
daca a colaborat cu organele judiciare, de circumstantele
personale si reale, de multe aspecte ce vor fi cantarite de judecator
si reliefate de avocatul ce asigura apararea.
Daniel Coman, Avocat