Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna

as avea o intrebare.in1985 am vandut o casa a fost vorba ca transcrie casa cine a cumparat dar nic pana az nu a transcris mencionez ca cine a cumparat nu se stie unde este si nic nu a stat in casa.am contract de vanzare cumparare cu mana scris.
Si care e intrebarea? :-/
Nu sunteti prea clar...dar daca ati vandut un imobil prin incheierea unui inscris sub semnatura privata/"chitanta de mana", acel inscris nu are valoare de titlu in sensul legii, astfel incat sa poata fi "transcris"...

Ar trebui sa reveniti, macar pentru a ne lamuri cu privire la ceea ce doriti, eu doar am "dedus"...intrebarea dvs.:)
ati vandut prin contract de vanzare-cumparare sau prin chitanta de mana?
am facut un contract de vanzare cumparare scris cu mana in fata la 4 martor.nu la notar
Daca nu detineti documente autentificate este normal ca dvs in continuare sa figurati ca si proprietar,respectiv sa va revina la plata obligatiile aferente