Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Consilierii juridici dispar ca profesie conform noului ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Consilierii juridici dispar ca profesie conform noului COR?

se pare ca ni se pregateste ceva frumos de catre acest guvern minunat .. prin noul COR cu aplicare din 2011 ..profesia de consilier juridic va disparea din clasificarea ocupatiilor .din cate stiu noi avem o lege un statut perfect legale si in vigoare .. da la 1 ianuarie cum voi fi incadrata conform noului COR .. specialist in domeniul juridic neclasificat in grupele de baza anterioare .. ??
Ministerul Muncii pregateste o noua clasificare a ocupatiilor. Din nomenclator au disparut ocupatii importante ca jurist, conferentiar sau lector universitar. In schimb, apar prezicatorii si ingrijitorii de animale de companie
[ link extern ]
myrchis, utilizator
deci...nu pot sa cred asa ceva.
Inca o palma ce ne-o dau avocatii si guvernantii pt. ca noi, consilierii juridici nu avem un BAROU / Statut care sa ne apere...........
sau poate : "3411 Specialişti în domeniul juridic şi asimilaţi", oricum nu e ok
~ Conținut șters la cerere ~
No comment.#-o#-o#-o
X-(
#-o se pare ca prezicatorii sunt mai importanti..mda nu mai am ce spune....#-o