Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

se mai poate recupera taxa auto daca am inmatriculat masina in martie 2009? Ma refer la o actiune in instanta.
Da .
Da cu succes!
depinde de practica Tribunalului, dar mai ales a Curtii de Apel, daca titlul de creanta nu a fost contestat in 30 zile!
Depinde doar de practica Curtii de Apel si in acest caz nu sunt probleme!
imi puteti spune ce articole mai pot invoca in afara de art 28 si 90 din TCE, imi puteti da niste idei deoarece taxa nu depaseste 300de euro si prea imi permit un avocat.va multumesc