avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

se mai poate recupera taxa auto daca am inmatriculat masina in martie 2009? Ma refer la o actiune in instanta.
Cel mai recent răspuns: Cabinet avocat Larisa Dudciuc , Avocat 10:04, 16 Decembrie 2010
Da .
Da cu succes!
depinde de practica Tribunalului, dar mai ales a Curtii de Apel, daca titlul de creanta nu a fost contestat in 30 zile!
Depinde doar de practica Curtii de Apel si in acest caz nu sunt probleme!
imi puteti spune ce articole mai pot invoca in afara de art 28 si 90 din TCE, imi puteti da niste idei deoarece taxa nu depaseste 300de euro si prea imi permit un avocat.va multumesc

Alte discuții în legătură

Taxa de poluare auto Dana Lazãr Dana Lazãr Buna ziua! V-aş ruga să-mi trimite-ţi şi mie o copie a unei hotărâri admisa cu taxa de poluare, taxă ce a fost platita la sfârşitul anului 2008. Vă ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2009 Robert Szasz Robert Szasz Ma intereseaza care dintre colegi a avut succes in instanta cu O.U.G. nr. 7/2009. Daca da, as dori cateva lamuriri profesionale. Multumesc! (vezi toată discuția)
Model de cerere de chemare in judecata pentru recuperarea taxei de poluare Adrian Dinica Adrian Dinica care este amabil sa imi trimita si mie un model de cerere chemare in judecata pentru recuperarea taxei de poluare? (vezi toată discuția)