Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Post administrator sef pensionat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Post administrator sef pensionat

Va supun atentiei urmatoarea situatie.
Institutie publica in care administratorul sef se pensioneaza .Institutia are nevoie urgent de alt administrator sef dar dupa cum se stie posturile sunt blocate.
Prin Oug 109/M.of 846 se arata ca "in cazuri temeinic justificate ordonatorii de credite pot aproba ocuparea unui procent de 15%din totalul posturilor ce se vor vacanta".Aceasta ocupare implica organizare de examen sau concurs??Mi-ar fi necesar un raspuns dat de catre cineva care lucreaza la o institutie publica si care s-a confruntat cu aceasta situatie.Mii de multumiri
lia19., utilizator