Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legile fondului funciar
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legile fondului funciar

O primarie de comuna poate sa angajeze o firma de cadastru care sa se ocupe de legile fondului funciar pe postul unui functionar public?
Buna seara !
In materie de fond funciar la nivelul UAT ia decizii numai Comisia locala de fond funciar .
UAT poate face contract cu firma specialkizata pt efectuarea masuratorilor cadastrale , in conditiile legii ...
:-/
Poate contracta cu firma serviciile respective. Nu se poate angaja o persoana juridica pe un post.
adrianmarin a scris:

Buna seara !
In materie de fond funciar la nivelul UAT ia decizii numai Comisia locala de fond funciar .
UAT poate face contract cu firma specialkizata pt efectuarea masuratorilor cadastrale , in conditiile legii ...

... care sunt conditiile?

elena138 a scris:

:-/
Poate contracta cu firma serviciile respective. Nu se poate angaja o persoana juridica pe un post.

... cum?
Darie Tudor, utilizator
Contract de prestari servicii in conditiile OG 34/2006:D
care este temeiul legal ?