Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... dizolvare s.r.l. prin sentinta jud. ptr. nedepunere ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

dizolvare s.r.l. prin sentinta jud. ptr. nedepunere bilant.

:(Dacă nu fac recurs în 30 de zile, ce se va întâmpla? cine suportă cheltuielile de judecată ? cât costă toate astea?
michnea mirel, utilizator
Cheltuielile de judecata le suporta firma. Ea este in cauza, nu asociatii.

Dacă nu fac recurs în 30 de zile, ce se va întâmpla?

Societatea ramane dizolvata definitiv si irevocabil
cine suportă cheltuielile de judecată ?

care cheltuieli ?
Mă gândesc că cineva trebuie să plătească niște bani pentru tote procedurile care se fac în astfel de cazuri,nu?
ex. procesul,lichidatorul etc.
Adică eu,administratorul firmei,da? Nu am asociați.
In principiu cine face cererea ala plateste !!
In cazul de fata cererea este facuta de ORC!!
Dupa ramanerea definitiva a hotararii de dizolvare sunteti obligat in 3 luni sa numiti un lichidator - atunci platiti