avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 277 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... dizolvare s.r.l. prin sentinta jud. ptr. nedepunere ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

dizolvare s.r.l. prin sentinta jud. ptr. nedepunere bilant.

:(Dacă nu fac recurs în 30 de zile, ce se va întâmpla? cine suportă cheltuielile de judecată ? cât costă toate astea?
Ultima modificare: Miercuri, 12 Ianuarie 2011
michnea mirel, utilizator
Cel mai recent răspuns: kappauser , utilizator 20:18, 17 Ianuarie 2011
Cheltuielile de judecata le suporta firma. Ea este in cauza, nu asociatii.

Dacă nu fac recurs în 30 de zile, ce se va întâmpla?

Societatea ramane dizolvata definitiv si irevocabil
cine suportă cheltuielile de judecată ?

care cheltuieli ?
Mă gândesc că cineva trebuie să plătească niște bani pentru tote procedurile care se fac în astfel de cazuri,nu?
ex. procesul,lichidatorul etc.
Adică eu,administratorul firmei,da? Nu am asociați.
In principiu cine face cererea ala plateste !!
In cazul de fata cererea este facuta de ORC!!
Dupa ramanerea definitiva a hotararii de dizolvare sunteti obligat in 3 luni sa numiti un lichidator - atunci platiti

Alte discuții în legătură

Lichidare, insolventa....cesiune parti sociale Duddi Duddi Buna ziua In anul 2005 am infiintat o societate comerciala, SRL din care fac parte 2 asociati, ambii administratori. Eu m\'am restrat din societate pentru ca ... (vezi toată discuția)
Radierea unei societati comerciale ContSters152796 ContSters152796 In cat timp se radiaza de drept o societate comerciala, daca nu am activitate economica? (vezi toată discuția)
Radierea unui srl Catalin2010 Catalin2010 In cat timp de la dizolvare prin hotarare judecatoreasca un srl este radiat din oficiu? (vezi toată discuția)