avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... majorare salariala 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

majorare salariala 2011

Buna ziua. Sunt sofer bugetar si pana in octombrie am beneficiat de stimulente iar acum mi-a venit reincadrarea. -salariu de baza majorat cu 15% -o suma compensatorie permanenta(pentru ore suplimentare) majorata cu 15% sporul de vechime majorat cu 15% iar de stimulent nu mai se scrie nimic in ordinul de reincadrare cu toate ca in legea 285/2010 art.1 alin.5 spune ca si sumele compensatorii cu caracter tranzitoriu se majoreaza cu 15%.Va rog dati-mi un sfat.Va multumesc

Alte discuții în legătură

Calcul salariu functionar public ContSters240394 ContSters240394 Am ramas in ingrijire copil si cand m-am intors la munca in cadrul unei primarii, salariul mi-e diminuat. O anumita suma imi dau seama de unde provine, spor ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 285/2010 - majorare salarii bugetari Raphaela Raphaela Conf.Legii 285/2010 incepand cu 01.01.2011 cuantumul brut al salariilor din luna octombrie 2010 se va majora cu 15%. Lucrand intr-o institutie bugetara am ... (vezi toată discuția)
Legea cadru nr. 284/2010 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice cameliapstl cameliapstl ce parere aveti de legea nr.284/2010? cu salarizara bugetarilor? mie imi este f greu sa o inteleg, din moment ce se contrazice cu legea nr.285/2010. de ... (vezi toată discuția)